تصفیه آب SOFT WATER سافت واتر

دستگاه تصفیه آب سافت واتر SOFT WATER filtration device دستگاه بسیار باکیفیت که کلیه قطعات آن از بهترین های تایوان میباشد. از پمپ پر قدرت ۱۳۰PSI در آن استفاده شده و همچنین مجهز به فیلتر ممبران FILMTEC امریکا میباشد که از بهترین هاست و کیفیت و دوام زیادی دارد. این دستگاه یکی از پرفروش ترین محصولات ما در زمان موجود بودنش بوده است ولی فعلا به دلایلی واردات و فروش آن متوقف شده است. کلیه قطعات آن ساخت کشور تایوان میباشد. کیفیت آب بدست امده از این دستگاه بسیار عالی بوده و در صورت تعویض به موقع فیلترها و استفاده صحیح می تواند تا چندین سال بدون مشکل کار کند. پیشنهاد می شود  چنانچه قصد خرید دستگاهی را  دارید، حتما انرا در گزینه های انتخاب خود مورد بررسی قرار دهید . دستگاههای SOFT WATER از اولین دستگاههای تصفیه آب در سطح کشور بودند که با گذشت زمان مورد سوءاستفاده سودجویان قرار گرفتند و اکنون تعداد بسیار زیادی از مدلهای دستگاه سافت واتر را مشاهده میکنیم که اکثر آنها مونتاژ شده در ایران و چین بوده ( بدون نظارت شرکت اصلی ) و مونتاژ کنندگان در آنها از انواع مختلفی قطعات استفاده میکنند.

filtration device SOFT WATER
filtration device SOFT WATER

 

دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر SOFT WATER filtration device

یکی از اولین دستگاه تصفیه آب خانگی که مردم با آن آشنایی دارند و نام آن را بارها شنیده اند، دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر SOFT WATER می باشد چرا که از ابتدا این محصول در کشور ایران استفاده شده و هم اکنون نیز ارائه می گردد.

در این مقاله سعی داریم به معرفی برند سافت واتر SOFT WATER و انواع و مدل های این دستگاه تصفیه آب بپردازیم، بنابراین با خواندن این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی درباره دستگاه تصفیه آب خانگیسافت واتر SOFT WATER کسب می نمایید و می توانید دستگاه مورد نظر خود را بهتر انتخاب کنید.

نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر SOFT WATER اولین بار در آمریکا مونتاژ و وارد ایران شد، شاید کسانی که خیلی قبل تر این دستگاه سافت واتر SOFT WATER تهیه کرده باشند از نوع امریکایی باشد. دستگاه تصفیه آب آمریکایی سافت واتر SOFT WATER از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در بازار رقابتی ایران جایگاه ویژه ای برای خود کسب نموده است.

دستگاه سافت واتر SOFT WATER موجود در ایران

 • دستگاه تصفیه آب سافت واتر SOFT WATER تایوانی
 • دستگاه تصفیه آب سافت واتر SOFT WATER مونتاژ در ایران

دستگاه سافت واتر SOFT WATER تایوانی به دستگاهی گفته می شود که تمامی قطعات آن ساخت کشور تایوان باشد و در کشور تایوان هم مونتاژ شود و به صورت پک بسته بندی شده وارد کشور ایران شود. این مدل دستگاه به سختی در ایران یافت می شود. چون با وجود دستگاه سافت واتر SOFT WATER مونتاژ ایران رقابت برای مدل تایوانی از لحاظ قیمت بسیار سخت می شود . واردات دستگاه سافت واتر SOFT WATER تایوانی هزینه گمرکی بسیار بالایی نسبت به وارد کردن قطعات و مونتاژ آن داخل ایران دارد. بنابراین بسیاری از فعالان این صنف ترجیح می دهند دستگاه سافت واتر SOFT WATER را داخل ایران مونتژ کنند تا به صورت یک پک از تایوان به ایران بیاورند.

مدل رایج تر دستگاه تصفیه آب سافت واتر SOFT WATER مدل مونتاژ داخل ایران می باشد اما این مونتاژ با قطعات ساخت کشور های مختلفی مونتاژ می شود بنابراین از لحاظ کیفیت باهم تفاوت دارند. واین تصور مشتریان که فقط به برند یک دستگاه توجه دارند و فکر می کنند همه دستگاه های ساخته شده از این برند دارای کیفیت یکسان می باشد بسیار اشتباه است.

دستگاه-تصفیه-آب-سافت-واتر-SOFT-WATER-
دستگاه-تصفیه-آب-سافت-واتر-SOFT-WATER-

دستگاه تصفیه آب سافت  واتر SOFT WATER تایوانی

مطمئنن دستگاه های سافت واترکه بصورت پک از کشور تایوان وارد ایران میشوند دارای بالاترین کیفیت دربین دستگاه های تصفیه آب سافت واتر موجود در بازار میباشند.

دستگاه تصفیه آب سافت واتر چینی

این دستگاه نیز به نسبت کمیاب است اما نه به خاطر قیمت تمام شده بالا ، بلکه به خاطر عدم توانایی رقابت با دستگاه تصفیه آب مونتاژی از نوع قطعات تایوانی و ایرانی ، هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت .

این مطلب به نحوی گرد آوری شده تا به غیر از اکثر واردکنندگان و عمده فروشان دستگاه تصفیه آب ، بقیه همکاران و حتی مشتریان عزیز هم اطلاعات رایج و بروزی دررابطه با دستگاه سافت واتر داشته باشند .

انواع مدل های دستگاه سافت واتر موجود در بازار تصفیه آب

مدلهای سافت واتر در زیر آورده شده که با کلیک برهرکدام میتوانید مشخصات آن را ملاحظه فرمایید :

سافت واتر ۵ مرحله ای

سافت واتر ۶ مرحله ای

سافت واتر پایه دار و گیج دار

سافت واتر بدون پایه و گیج

مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب ۶ مرحله ای پایه دار گیج دار Soft water

دستگاه تصفیه آب soft water دارای ۶ مرحله فیلتراسیون شامل :

مرحله اول : فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرون(PP 5mic) با پوسته شفاف جهت حذف گل و لای ، شن و ماسه و سایر آلودگی های میکروبی آب را از بین می برد
مرحله دوم : فیلتر کربن پودری با پوسته سفید جهت حذف کلر ، ترکیبات آلی ، رنگ ، طعم و بوی نامطلوب آب بکار برده می شود
مرحله سوم : فیلتر کربن بلاک جهت تکمیل عملکرد فیلتر مرحله دوم (کربن پودری ) در سیستم های تصفیه آب بکاربرده می شود .
* پوسته های مورد استفاده در مراحل ۱ و ۲ و ۳ از جنس پلی کربنات نو بوده که بهداشتی ، ضد خش و مات شدن و مقاوم در برابر ترک خوردن می باشند.
مرحله چهارم : غشای ممبرین جهت حذف املاح و کاهش سختی آب تا ابعاد ۰٫۰۰۰۱ میکرون
مرحله پنجم : فیلتر کربن خطی جهت بهبود طعم و بوی آب
مرحله ششم : فیلتر بیوسرامیک مواد معدنی زرد جهت تنظیم pH و بهبود طعم و مزه آب
 • نوع دستگاه: تصفیه آب خانگی
 • روش تصفیه: اسمز معکوس
 • نام تجاری سازنده: سفت واتر – soft water
 • مدل: پایه دار گیج دار SW-6S
 • تعداد کل مراحل تصفیه: ۶ مرحله ای
 • محل نصب دستگاه: زیر سینکی
 • گارانتی آب کالا: ۱۲ ماه

نقد و بررسی دستگاه تصفیه آب Soft water

مشخصات فیلترهای SOFT WATER

فیلتر های مورد استفاده در دستگاه های سافت واتر از نوع مرغوب بوده که تفاوت آن با فیلتر های نا مرغوب چینی در کیفیت مواد اولیه و نحوه ساخت , بارز می باشد. ساختار گرادیان فیلتر های این دستگاه به گونه ایست که ذرات درشت تر در قسمت های بیرونی فیلتر و ذرات ریز تر در قسمت های داخلی فیلتر به دام می افتند ، به عبارت دیگر تراکم فیلتر از سطح بیرونی به سطح داخلی افزایش می یابد. این گرادیان دانسیته باعث استفاده بهینه از ظرفیت فیلتراسیون می شود .
فیلتر های سافت واتر دارای استاندارد های NSF و FDA می باشد .

صدور استاندارد NSF برای یک محصول نشان دهنده این است که محصول از لحاظ کیفیت و بهداشتی بودن دارای استاندارد می باشد.
پوسته شفاف فیلترها  زمان تعویض فیلتر را به سادگی نشان می دهد .
فیلتر های کربنی مراحل ۲ و ۳ از جنس پوسته نارگیل (Coconut Shell) با Iodine Number >1100 بوده که دارای استاندارد غذایی می باشند در حالیکه کربن بکار رفته در فیلتر های نا مرغوب از زغال سنگ تهیه می شود که برای سلامتی مضر می باشد.
پوسته های مورد استفاده در مراحل ۱ و ۲ و ۳ از جنس پلی کربنات بوده که بهداشتی ، ضد خش و مات شدن و مقاوم در برابر ترک خوردن می باشند . ضمن اینکه دو اورینگه بودن آن ها موجب عدم نشت آب می شود در حالیکه پوسته های بی کیفیت برای سلامتی مضر می باشند و تک اورینگه بودن آن ها سبب نشت آب می شود.

زمان تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب سافت واتر Soft water

 • فیلتر های مراحل ۱ تا ۳ بسته به کیفیت آب ورودی , در طول ۴ تا ۶ ماه باید تعویض گردد.
 • ممبرین , چنانچه فیلتر های پیش تصفیه به موقع تعویض شوند , معمولا هر ۲ سال باید تعویض گردد.
 • فیلتر های مراحل ۵ و ۶ هر یکسال باید تعویض شوند.

دستگاه تصفیه آب استاندارد و غیر استاندارد

نکات مهم در خرید آب شیرین کن های استاندارد و با کیفیت و تفاوت دستگاه های تصفیه آب ارزان قیمت بی کیفیت – شما برای خرید تصفیه آب مناسب بیش از هرچیز نیازمند اطلاعات کافی درباره دستگاه های تصفیه آب خانگی هستید. دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب می بایست باکیفیت ، بهداشتی و استاندارد باشد. انتخاب چنین دستگاه تصفیه آبی ، تابع نکات ریز و درشت بسیاری است که شما بعنوان خریدار می بایست قبل از خرید، به آنها توجه کنید.

دستگاه تصفیه آب استاندارد و غیر استاندارد

جهت انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب و یا دست کم دستگاه تصفیه آب استاندارد و با کیفیت، قبل از هرچیز می بایست درباره وضعیت فعلی آب مصرفی خود اطلاعات مختصری را کسب کنید. منابع تامین آب مصرفی ، آلاینده های احتمالی موجود در آب ، میزان و نوع مصرف آب و … از جمله نکاتی هستند که در نوع و قیمت دستگاه تصفیه آب تاثیر گذار هستند.

علاوه بر این اگر می خواهید در انتخاب و خرید تصفیه آب خانگی ، موفق عمل کنید می بایست اطلاعات مفیدی نیز در باره اجزا و قطعات دستگاه تصفیه آب و نحوه عملکرد آنها داشته باشید. در سالهای اخیر استقبال خانواده ها از این محصولات ، زمینه را برای قاچاقچیان کالا و توزیع کنندگان سودجو فراهم کرده است تا با وارد کردن دستگاههای تصفیه آب تقلبی و غیر بهداشتی و با سوء استفاده از نا آشنایی خانواده ها با این محصولات ، علاوه بر تحمیل هزینه های زیاد به مصرف کنندگان ، سلامتی آنها را نیز به خطر اندازند.

قیمت دستگاه تصفیه مهمتر است یا کیفیت و استاندارد بودن آن؟

با توجه به فراوانی دستگاههای تصفیه آب با مارکهای مختلف در بازار، ممکن است یکی از ملاکهای انتخاب شما برای دستگاه مناسب قبل از هر چیز، دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت باشد. بسیار مشاهده شده است که فروشندگان نا آگاه نیز به این موضوع دامن زده و ذهن مشتری را به سمت خرید دستگاه ارزان تر هدایت می کنند. اما باید توجه داشته باشید قیمت ارزان نه تنها ملاک خوبی برای تصمیم گیری نیست، بلکه می تواند دلیل خوبی برای نخریدن دستگاه باشد!

دستگاه تصفیه آب مستقیما با بهداشت خانواده و فرزندان شما در ارتباط است. بسیاری از دستگاههای تصفیه آب ارزان قیمت هستند از مواد اولیه نامرغوب و غیربهداشتی ساخته شده اند. پلاستیک به کار رفته در بدنه آنها، از نوع نامرغوب و بازیافتی است و به جای استفاده از کربن مناسب در فیلترهای کربنی، از زغال سنگ استفاده شده است که حاوی فلزات سنگین می باشند. این دستگاهها در شرایط نامناسب بهداشتی تولید می شوند و مجموع این عوامل باعث می شود قیمت تمام شده آنها کاهش پیدا کرده و ارزان تمام شوند.

مراحل تصفیه بیشتر نشانه کیفیت بالاتر نیست

متاسفانه به دلیل تبلیغات نادرست بسیاری از وارد کنندگان غیر متخصص و ناآگاه دستگاههای تصفیه آب، یکی از ملاکهای تصمیم گیری مشتریان، تعداد مراحل تصفیه آب می باشد. باید بدانید کیفیت قطعات بکار گرفته شده در دستگاه تصفیه آب مهمتر از تعداد مرحله دستگاه تصفیه آب خانگی فناوری اسمز معکوس است.

مراحل دستگاه تصفیه آب استاندارد خانگی

» مرحله فیلتر الیافی دستگاه تصفیه آب استاندارد جهت حذف مواد معلق نظیر گل و لای، شن و ماسه و زنگ لوله ها

» مرحله فیلتر کربن دستگاه تصفیه آب استاندارد جهت حذف کلر، گازهای شیمیایی و بوی نامطبوع آب

» مرحله اسمز معکوس (RO) دستگاه تصفیه آب استاندارد جهت حذف ناخالصی ها و سموم محلول در آب

» مرحله فیلتر کربن نهایی دستگاه تصفیه آب استاندارد جهت حذف بوی احتمالی ناشی از ماندگی آب در منبع دستگاه

بنابراین دقت لازم برای شناخت دستگاههای تصفیه آب غیر استاندارد و غیر بهداشتی را داشته باشید تا مناسبترین و بهترین دستگاه تصفیه آب را برای منزل خود انتخاب کنید.

آنچه قبل از ظاهر شیک و یا گول زننده یک دستگاه آب تصفیه کن خانگی ، در اولویت اول قراردارد، بهداشتی بودن و استاندارد بودن یک دستگاه آب تصفیه کن خانگی است. مشاهده شده است که بسیاری از تولید کنندگان سودجو با اضافه کردن قطعات بی مصرف و اضافی به دستگاه ، سعی کرده اند با استفاده از ناآگاهی مشتری، دستگاه تولیدی خود را دقیق تر و یا با کیفیت تر جلوه دهند. وجود برخی از این قطعات هیچ کاربردی ندارد و هیچگونه اطلاعات کاربردی به شما نمی دهد. حذف آن ها نیز هیچ لطمه ای به فرآیند تصفیه آب نمی زند. لذا قبل از اینکه تحت تاثیر این اقلام قرار بگیرید از خودتان سوال کنید: این قطعه چه کاربردی دارد و چه ربطی به تصفیه آب دارد؟

خرید آب تصفیه کن غیر استاندارد بخاطر هدیه ؟

در بین بسیاری از دستگاههای آب تصفیه کن غیر استاندارد عرضه هدایایی نظیر: فیلتر اضافی، تی دی اس متر و … همراه با دستگاه مرسوم شده است. عرضه این هدایا به خودی خود بد نیست. اما نباید تبدیل به ملاکی برای تصمیم گیری شما شود. به این فکر کنید که در صورت غیر استاندارد بودن و نامرغوب بودن دستگاهی که قصد خرید آن را دارید، چندین برابر قیمت این هدایا را باید صرف مصارف پزشکی و یا تعمیرات دستگاه کنید. لذا قبل از هیجان زده شدن، به نکات مهمتری نظیر: بهداشتی بودن و استاندارد بودن دستگاه فکر کنید.